اهم فعالیت های و رخدادهای آموزش و پرورش

نورعلی سعیدی کارشناس اموراداری  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جلسه توجیهی ارزشیابی سالانه فرهنگیان با حضور مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی،مدارس شهر مال خلیفه و شبانه روزی ها  درمحل نمازخانه ی اداره برگزارشد.

سعیدی  خاطر نشان کرد با توجه به اینکه نحوه ی ارزشیابی فرهنگیان در سال تحصیلی 90-89  نسبت به سنوات قبل تغییر کرده و دستورالعمل آن در مهرماه سال تحصیلی جاری ابلاغ گردید در همین راستا جلسه ی توجیهی برای مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی،مدارس شهر مال خلیفه و شبانه روزی ها  برگزارشد و مدیران نسبت به نحوه ی ارزشیابی جدید آشناشدند و فرم های شماره 3 و 1/1،2/2 و 3/3 بصورت کامل توضیح داده شد و مقرر گردید مدیران مدارس حداکثر تا 10/8/90 فرم های ارزشیابی همکاران فرهنگی را به واحد امور اداری جهت جمع بندی نهایی،تحویل دهند.

گفتنی است در سال تحصیلی گذشته 689 نفر فرهنگی  زن و مرد رسمی،پیمانی و قرارداد  معین در منطقه ی فلارد مشغول به کار بودند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:19  توسط بهرام عبدالهی  | 

سالار سلیمانی کارشناس تربیت بدنی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : به مناسبت هفته  بهداشت و روان وتربیت بدنی همایش معاونین و مربیان پرورشی،مشاوران ،معلمان تربیت بدنی و مربیان بهداشت مدارس  این منطقه در محل کانون بعثت شهر مال خلیفه  برگزارشد.

سلیمانی  خاطر نشان کرد حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهران دانشی در خصوص ارزش و اهمیت کار پرورشی گفت کار پرورشی مبنای تربیت فرد و جامعه است و لباس و خلعت پیامبری را مربیان پرورشی برتن کرده اند و این مربیان برای انجام این رسالت باید خود را به علم روز مجهز نموده و در جهت افزایش معلومات بویژه  معلومات دینی سعی و اهتمام وافر بنمایند و مربی که داناییش پایین یا ناکارآمد باشد نمی تواند دانش آموزان را به کمال برساند. وی گفت بشر امروزی در سراشیبی سقوط قرار گرفته و علت آن هم اینست که از تربیت صحیح و اسلامی غافل شده اند و مربیان پرورشی می توانند مروجین تربیت صحیح و اسلامی هم در جامعه و هم در مدارس باشند.

 کارشناس تربیت بدنی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد افزود در ادامه جلسه دکتر شادفر به سئوالات حاضرین در همایش پاسخ داد.و در پایان 3 کارگروه تخصصی معاونین و مربیان پرورشی و معلمان تربیت بدنی و مشاوران بصورت جداگانه تشکیل و در خصوص برنامه های در دست اقدام و آتی حوزه ی کاری خود به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.سلیمانی تصریح کرد در ابتدای همایش بهروز سعیدی معاون پرورشی و تربیت ضمن تبریک هفته های بهداشت و روان و تربیت بدنی،به شرکت کنندگان در همایش خیر مقدم گفت.

گفتنی است 80 نفر در این همایش شرکت کردند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:18  توسط بهرام عبدالهی  | 

سالار سلیمانی کارشناس تربیت بدنی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : به مناسبت هفته های،پیوند، بهداشت و روان وتربیت بدنی مسابقات دو صحرانوردی  دانش آموزان پسر مدارس راهنمایی این منطقه  برگزارشد.

سلیمانی  خاطر نشان کرد این مسابقات در مسیر  جاده ی  روستای کلواری سفلی به روستای یونکی با شرکت 50 نفر از دانش آموز مدارس راهنمایی به  مسافت  3000 متر برگزار شد. وی افزود در پایان مسابقات ،دانش آموزان افشین عبداللهی و حامد لایقی هردو نفر ار مدرسه راهنمایی امیرکبیر شاه نجف  رامین همتی از مدرسه راهنمایی شقایق سپیدار ، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.وی تصریح کرد به نفرات برتر این مسابقات لوح تقدیر و جوایزی از طرف آموزش و پرورش منطقه اهداء خواهد شد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:15  توسط بهرام عبدالهی  | 

سالار سلیمانی کارشناس تربیت بدنی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : به مناسبت هفته های،پیوند، بهداشت و روان وتربیت بدنی، مسابقات دو صحرانوردی  دانش آموزان پسر مدارس ابتدایی این منطقه  برگزارشد.

سلیمانی  خاطر نشان کرد این مسابقات در مسیر  جاده ی  روستای کلواری سفلی به روستای یونکی با شرکت 70 نفر دانش آموز مدارس ابتدایی به  مسافت  1500 متر برگزار شد. وی افزود در پایان مسابقات ،دانش آموزان علیرضا آقاخانی از دبستان حمزه مال خلیفه ،رضا بهاری از دبستان مدرس میشان سفلی  و جواد رئیسی از دبستان امام خمینی(ره) شهرک ، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.وی تصریح کرد به نفرات برتر این مسابقات لوح تقدیر و جوایزی از طرف آموزش و پرورش منطقه اهداء خواهد شد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:15  توسط بهرام عبدالهی  | 

سالار سلیمانی کارشناس تربیت بدنی و سلامت  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جلسه شورای بهداشتی این اداره با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان و مراکر بهداشتی درمانی شهرمال خلیفه و روستای شهریار در محل آموزش و پرورش منطقه تشکیل شد.

سلیمانی  خاطر نشان کرد در این جلسه 10  مصوبه در خصوص برنامه های هفته بهداشت و روان،نواختن زنگ بهداشت و روان در مدارس ،برگزاری مسابقات دوصحرانوردی،طناب زنی و طناب کشی،همایش های پیاده روی،برگزاری همایش معاونین و مربیان پرورشی،مشاوران و معلمان تربیت بدنی و مربیان بهداشت و دعوت از دکتر شادفر و حضرت حجت الاسلام والمسلمین دانشی جهت سخنرانی در این همایش،برگزاری جلسات رابطین بهداشت بصورت قطبی،توزیع قرص آهن در مدارس دخترانه،برگزاری مسابقات بهداشتی بین دانش آموزان و جمع آوری و ارسال آثار به اداره کل و شبکه بهداشت و درمان لردگان و درج پیام های مرتبط با هفته بهداشت و روان در سربرگ نامه های اداری، را به تصویب رساندند.وی افزود در ابتدای جلسه بهروز سعیدی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش فلارد و فریبرز جباری کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان در خصوص مسائل مبتلابه بهداشت مدارس مطالبی را بیان کردند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:14  توسط بهرام عبدالهی  | 

ستوان یکم پاسدار فریدون سعیدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید مطهری  اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: 212 دانش آموز پسر  پایه دوم دبیرستان این منطقه از مناطق جنگی استانهای خوزستان و ایلام، به مدت 3 روز  بازدید می کنند.   

 سعیدی خاطر نشان کرد  این دانش آموزان از امروز بیست و هفتم مهر تا اول آبان ماه به مدت 4 روز به منظور آشنایی با ایثارگریها و فداکاری های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس و همچنین کسب آمادگی لازم در درس آمادگی دفاعی ،از مناطق جنگی بازدید می کنند.

 فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی اضافه کرد درس آمادگی دفاعی  پایه دوم دبیرستان بصورت 2 واحد درسی که یک واحد آن عملی و یک واحد دیگر آن تئوری می باشد ارائه می شود و این بازدید 4 روزه در راستای یک واحد عملی این درس برگزار خواهد شد.وی تصریح کرد دانش آموزان در این اردو  از یادمان های دفاع مقدس بازدید می کنند و در اردوی رزم شبانه در محل اردوگاه و همچنین مسابقات مختلف فرهنگی شرکت خواهند کرد  وهمچنین  توسط راویان جبهه و جنگ با عملیات های دفاع مقدس آشنا می شوند.

لازم به ذکر است  272 دانش آموز پسر در پایه ی دوم  متوسطه در مدارس منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 مشغول تحصیل می باشند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:10  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : زنگ هفته ی پیوند اولیاء و مربیان،هفته بهداشت و روان و تربیت بدنی ،صبح امروز  در تمام مدارس این منطقه به صدا در آمد.

سلطانی  خاطر نشان کرد به مناسبت 24 تا 30 مهر ماه و آغاز هفته های پیوند اولیاء و مربیان،بهداشت و روان و تربیت بدنی و با شرکت اولیاء گرامی دانش آموزان،معلمان،اعضای محترم انجمن های اولیاء و مربیان و مسئولین و کارشناسان این اداره ، زنگ پیوند ، بهداشت و روان و تربیت بدنی در مدارس این منطقه نواخته شد.

سلطانی افزود برنامه های دیگری از قبیل تلاوت قرآن،قرائت مقاله و شعر و اجرای سرود و نمایش،سخنرانی و پذیرایی در مدارس ،اجرا گردید.

لازم به ذکر است  57 مدرسه ی ابتدایی پسرانه ، دخترانه و مختلط عادی و یک مدرسه ابتدایی استثنایی مختلط ، 13 مدرسه پسرانه و  10 مدرسه راهنمایی دخترانه، 7 دبیرستان پسرانه و 5 دبیرستان دخترانه و 2 مرکزکاردانش پسرانه و دخترانه  ، در سال تحصیلی 91-90 در منطقه ی فلارد دایر می باشد.  

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۰ساعت 18:40  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جلسه ی مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی و مدارس شهرمال خلیفه و شبانه روزی های این منطقه با حضور حبیب نیکخومدیرکل آموزش و پرورش استان در محل خانه معلم برگزارشد.

عبداللهی  خاطر نشان کرد حبیب نیکخو در خصوص عزم وزارت آموزش و پرورش برای ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز در یکی دو سال آینده ،تعطیلی پنجشنبه  مدارس و اداره مدارس در نوبت صبح،برگزاری فعالیت های فوق برنامه در نوبت عصر مدارس،فعالیت مدارس  قرآنی،گردش کار مالی مدارس و طراحی نرم افزار جدید حسابداری مدارس،اقامه نماز جماعت،مدارس هوشمند،اینترانت،تحلیل وضعیت آموزشی سال تحصیلی گذشته مدارس،دفاتر آمار و امتحانات،اتوماسیون تحت وب،با حاضرین در جلسه به ایراد سخن پرداخت و در پایان به سئوالات مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی و مدارس شهرمال خلیفه و شبانه روزی های منطقه پاسخ داد.

عبداللهی اضافه کرد در ابتدای جلسه ایرج سلطانی رییس آموزش و پرورش منطقه فلارد  گزارشی از  اقدامات آموزش و پرورش در پروژه مهر 1390 و موفقیت های آموزش و پرورش ،معلمان و  دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی در حوزه ی آموزشی و پرورشی ،قبولی کنکور سال 90 ،مدارس نمونه ی دولتی ، مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی در سطح کشور و استان ارائه نمود.

لازم به ذکر است  57 مدرسه ی ابتدایی پسرانه ، دخترانه و مختلط عادی و یک مدرسه ابتدایی استثنایی مختلط ، 13 مدرسه پسرانه و  10 مدرسه راهنمایی دخترانه، 7 دبیرستان پسرانه و 5 دبیرستان دخترانه و 2 مرکزکاردانش پسرانه و دخترانه  ، در سال تحصیلی 91-90 در منطقه ی فلارد دایر می باشد.  

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۰ساعت 12:42  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : در ششمین روز از هفته ی ناجا ، شورای آموزش و پرورش این منطقه در جلسه ی مهرماه خود از  فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی فلارد تجلیل کرد.

سلطانی  خاطر نشان کرد در این جلسه از زحمات بی شائبه و خدمات ارزنده ی نیروی خدوم و زحمتکش انتظامی با اهداء لوح سپاس،تقدیر و تشکر بعمل آمد. وی افزود در جلسه ی مهرماه شورای آموزش و پرورش منطقه ی فلارد 6 مصوبه در خصوص آب رسانی از طریق آب روستایی شهرستان لردگان به مدارس روستاهای منطقه که آب لوله کشی ندارند ،خرید انشعاب جدید آب برای مدارس قلعه سوخته و نارگیلی ،سرکشی شبانه ی نیروی انتظامی از مدارس فاقد سرایدار که خارج از روستا می باشند،برقراری نظم و امنیت سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط نیروی انتظامی و هدفمند کردن نظارت ها در مدارس، را به تصویب رساندند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:3  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : در هفته ی نیروی انتظامی ، دانش آموزان این منطقه با شرح وظایف و خدمات ارزنده ی  نیروی زحمتکش و خدوم انتظامی آشنا شدند.

عبداللهی  خاطر نشان کرد ستوان یکم محمود ابراهیمی  فرماندهی نیروی انتظامی فلارد با حضور در دبیرستان های پسرانه ی  شهید بهشتی روستای شهریار و علامه طباطبایی شهر مال خلیفه،  ضمن بیان شرح وظایف این نیرو ،در خصوص اهمیت نظم و امنیت اجتماعی و راههای تحکیم بنیان خانواده با دانش آموزان صحبت کرد .وی افزود فرماندهی انتظامی فلارد در بخش دوم سخنان خود به   انواع آسیب های اجتماعی ، انواع جرم  و راههای پیشگیری از این آسیب ها و جرم ها پرداخت و آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه نمود.عبداللهی تصریح کرد در پایان دانش آموزان با نحوه ی  همکاری با نیروی انتظامی آشنا شدند.

گفتنی است از 13 تا 19 مهر ماه تحت عنوان هفته ی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نامگذاری گردیده است

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:7  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : در پنجمین روز از هفته ی ناجا ، مسئولین و کارشناسان این اداره  با فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی فلارد دیدار  کردند.

عبداللهی  خاطر نشان کرد رییس آموزش و پرورش این منطقه  به اتفاق تنی چند از کارشناسان اداره با فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی دیدار و با اهداء شاخه گل، هفته ی ناجا را به آنان تبریک گفتند. وی افزود ایرج سلطانی رییس آموزش و پرورش  منطقه  فلارد از نیروی انتظامی بعنوان حافظان نظم و امنیت و نگهبانان این مرزوبوم  و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی یاد کرد.

گفتنی است از 13 تا 19 مهر ماه تحت عنوان هفته ی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نامگذاری گردیده است.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:6  توسط بهرام عبدالهی  | 

نصرت الله محمدی کارشناس آموزش ابتدایی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : دوره های آموزش ضمن خدمت معلمان درس  قرآن پایه های سوم و چهارم ابتدایی و آموزش طرح کیفی -توصیفی برای معلمان پایه های اول تا سوم ابتدایی برای همکارانی که موفق به گذراندن این دوره ها نشده اند مجددا برگزار می شود.  

محمدی خاطر نشان کرد دوره های آموزشی فوق مطابق جدول زمانبندی ذیل برگزار خواهد شد و معلمانی که در دوره ی قبولی شرکت نکردند الزاما باید در این دوره حضور پیدا کنند .

نام دوره

تاریخ برگزاری دوره

مکان و زمان برگزاری دوره

طرح کیفی-توصیفی

16 تا 18 مهر

کانون بعثت مال خلیفه-ساعت 13

قرآن پایه چهارم

16 تا 18 مهر

کانون بعثت مال خلیفه-ساعت 13

قرآن پایه سوم

23 تا 25 مهر

کانون بعثت مال خلیفه-ساعت 13

  خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

 

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:11  توسط بهرام عبدالهی  | 

بیژن بابااحمدی کارشناس تعاون اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد گفت : در شهریور ماه امسال به 26 نفر از فرهنگیان رسمی  این منطقه هر کدام 000/000/10 ریال وام قرض الحسنه پرداخت شد.

بابااحمدی خاطر نشان کرداین تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 30 ماهه به فرهنگیانی که قبلا ثبت نام کرده بودند پرداخت شد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 12:52  توسط بهرام عبدالهی  | 

علی سلطانی کارشناس آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت: جلسه توجیهی و هم اندیشی مدیران مجتمع های آموزشی،مدارس متوسطه ، کاردانش و شبانه روزی این منطقه در محل خانه معلم تشکیل شد.

سلطانی خاطر نشان کرد در این جلسه مدیران مدارس متوسطه و کاردانش  با  فعالیت های آموزشی جهت اجرا در سال تحصیلی 91-90،تنظیم برنامه های عملیاتی،طرح کیفیت بخشی به نمرات مستمر دانش آموزان،دستورالعمل آزمون های آغازین و پیشرفت تحصیلی و مدارس برتر،شاخص های آموزشی از جمله درصد قبولی،جذب دانش آموز،معدل و میانگین دروس در سال تحصیلی جاری، برنامه ی کلاسی و آیین نامه جدید پیش دانشگاهی آشنا شدند .وی افزود در پایان در خصوص موارد مطرح شده در جلسه ، مدیران مدارس متوسطه و کاردانش به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

گفتنی است 7 دبیرستان پسرانه و 5 دبیرستان دخترانه و 2 مرکزکاردانش پسرانه و دخترانه  ، در سال تحصیلی  91-90 در منطقه ی فلارد دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 12:52  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : محمد محمدی ،طاهره امیری و مژگان مختاری ،کارشناسان مسول آموزش ابتدایی و آموزش پیش دبستانی و کارشناس آموزش پیش دبستانی اداره کل آموزش و پرورش استان ،با حضور در این اداره، فعالیت ها و اقدامات واحد آموزش پیش دبستانی و ابتدایی درآغاز سال تحصیلی 91-90 را مورد ارزیابی قرار دادند.  

 عبداللهی خاطر نشان کرد اداره کل آموزش و پرورش استان با ارائه ی یک طرح ابتکاری و به منظور آماده سازی و همچنین نظارت بر حسن اجرای برنامه ها  در مدارس در سال تحصیلی جاری و ارتقاء سطح کیفی برنامه های آموزشی و پرورشی ،کارشناسان مسئول  و کارشناسان آموزش پیش دبستانی و ابتدایی خود را  به ادارات آموزش و پرورش شهرستانها،نواحی و مناطق استان اعزام نمود تا از برنامه ها و فعالیت های انجام گرفته و همچنین در دست اقدام و آتی واحدهای آموزش پیش دبستانی و ابتدایی بازدید و این برنامه و فعالیتها را مورد ارزیابی قرار دهند و در پایان به منظور بهبود روند کاری یا مرتفع نمودن نواقص و معایب ،بازخورد این بازدیدها را به ادارات آموزش و پرورش استان منعکس کند.وی افزود در این بازدیدها مواردی از قبیل  سنجش آغازین،فعالیت ها و برنامه های آموزش پیش دبستانی و ابتدایی،  تحقق صدرصدی آموزش ضمن خدمت آموزگاران،تحویل به موقع کتب ،بسته ها و ابزارهای آموزشی به دانش آموزان و معلمان،نبود موانع جدی برای شروع سال تحصیلی در حوزه های آموزشی و پرورشی در مدارس،سازماندهی معلمان،تراکم دانش آموزی  و برنامه های کلاسی، مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنین سیاست ها و برنامه های گروه آموزش ابتدایی اداره کل در سال تحصیلی جاری به مسئولین ادارات آموزش و پرورش  شهرستانها،نواحی و مناطق ابلاغ گردید.

عبداللهی تصریح کرد محمد محمدی کارشناس مسئول آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان  در پایان این بازدید نسبت به موارد ارزیابی شده اظهار داشت که اداره آموزش و پرورش منطقه ی فلارد انتظارات این اداره کل را برآورده نمود و انشاالله تا پایان سال تحصیلی همین روند ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است  57 مدرسه ی ابتدایی پسرانه ، دخترانه و مختلط عادی و یک مدرسه ابتدایی استثنایی مختلط  در منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 12:51  توسط بهرام عبدالهی  | 

علی سلطانی کارشناس آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت: قدمعلی کلواری،بهمن امانی،رحمت الله کریمی و سید فرود حجازی،معاون آموزش متوسطه،رییس گروه آموزش نظری،آموزش راهنمایی و فنی و حرفه ای اداره کل آموزش و پرورش استان از دبیرستانها و مراکز کاردانش این منطقه بازدید کردند.

سلطانی خاطر نشان کرد در این بازدید نحوه ی تشکیل کلاس ها با توجه به قراردادهای منعقده با اداره کل آموزش و پرورش استان،برنامه های هفتگی مدارس،فعالیت های حوزه ی آموزش متوسطه در راستای متوازن نمودن رشته های تحصیلی،تراکم دانش آموزی ، نیروی انسانی، توسعه ی و تجهیز  مراکز کاردانش، مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است 7 دبیرستان پسرانه و 5 دبیرستان دخترانه و 2 مرکزکاردانش پسرانه و دخترانه  ،13 مدرسه پسرانه و  10 مدرسه راهنمایی دخترانه در سال تحصیلی در منطقه ی فلارد دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:2  توسط بهرام عبدالهی  | 

بیژن بابااحمدی کارشناس تعاون اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد گفت : 31 نفر از فرهنگیان زن و مرد این منطقه که در نقل و انتقالات امسال فرهنگیان  شرکت کردند و به مناطق دیگر استان  یا خارج استان منقل شدند سپرده ی صندوق تعاون خود را دریافت کردند.

بابااحمدی خاطر نشان کرد مبلغ 750/632/313 ریال  سپرده ی منتقلین به حساب آنان واریز گردید وی اضافه کرد   ماهیانه مبلغ 000/400 ریال بعنوان حق عضویت از حقوق فرهنگیان کسر می شد و بعنوان سپرده گذاری فرهنگیان نزد صندوق تعاون اداره نگهداری و پس از گذراندن دوران انتظار 3 ماه، 6 ماه،9 ماه و 12 ماه به ترتیب معادل موجودی،2 ،3 و 4 برابر  موجودی آنان و تا سقف 000/000/60 ریال  تسهیلات پرداخت می شد.

کارشناس تعاون  و رفاه  اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد تصریح کرد فرهنگیانی که تمایل دارند به عضویت  این صندوق در آیند می توانند با مراجعه به این واحد ثبت نام نموده و  عضو شوند وی در ادامه اظهار داشت در حال حاضر  465 نفر از فرهنگیان زن و مرد شاغل رسمی این منطقه عضو صندوق تعاون و رفاه می باشند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:1  توسط بهرام عبدالهی  | 

ستوان یکم پاسدار فریدون سعیدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید مطهری  اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: دوره ی آموزشی 3 روزه سرگروههای طرح صالحین مدارس این منطقه در شهر لردگان برگزار می شود.

 سعیدی خاطر نشان کرد  25 نفر زن و مرد  از فرماندهان واحدهای مقاومت و مسئولین طرح صالحین مدارس منطقه ی فلارد  از 13 تا 15 مهر ماه در این دوره ی آموزشی که در محل مسجد امام رضا(ع) شهر لردگان جهت برادران و حسینیه ی گلزار شهداء جهت خواهران برگزار می شود، شرکت می کنند.

 فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی اضافه کرد فرماندهان واحدهای مقاومت و مسئولین طرح صالحین مدارس در این دوره ی آموزشی علاوه بر شرکت در کلاس های عقیدتی سیاسی ،با نحوه ی برگزاری کلاس های طرح صالحین و همچنین برنامه های اجرایی بسیج دانش آموزی در مدارس آشنا خواهند شد.

لازم به ذکر است از 95 مدرسه دوره های مختلف تحصیلی  منطقه ی فلارد  در سال تحصیلی 91-90،  43  مدرسه ی  پسرانه و دخترانه ی آن دارای واحد مقاومت بسیج دانش آموزی فعال می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:45  توسط بهرام عبدالهی  | 

بیژن بابااحمدی کارشناس تعاون اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد گفت : در شهریور ماه امسال از طریق واحد  تعاون این اداره ، 00 /406/723 ریال تسهیلات با کارمزد یک درصد و بازپرداخت حداکثر 40 ماهه به14 نفر از فرهنگیان منطقه پرداخت شد.

بابااحمدی خاطر نشان کرد این تسهیلات فقط به فرهنگیانی که عضو صندوق تعاون و رفاه می باشند و ماهیانه مبلغ 000/400 ریال بعنوان حق عضویت از حقوق آنان کسر می شود پرداخت می شود.وی اضافه کرد براساس میزان سپرده گذاری فرهنگیان نزد صندوق تعاون اداره،در مدت زمان 3 ماه، 6 ماه،9 ماه و 12 ماه به ترتیب معادل موجودی،2 ،3 و 4 برابر  موجودی آنان و تا سقف 000/000/60 ریال  تسهیلات دریافت می کنند.

کارشناس تعاون  و رفاه  اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد تصریح کرد فرهنگیانی که تمایل دارند به عضویت  این صندوق در آیند می توانند با مراجعه به این واحد ثبت نام نموده و  عضو شوند وی در ادامه اظهار داشت 496 نفر از فرهنگیان زن و مرد شاغل رسمی این منطقه عضو صندوق تعاون و رفاه می باشند

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:15  توسط بهرام عبدالهی  | 

سیف الله منصوری کارشناس مشارکت های مردمی  اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: مربیان دوره ی پیش دبستانی این منطقه  در سال تحصیلی 91-90 سازماندهی شدند.

 منصوری خاطر نشان کرد سازماندهی مربیان پیش دبستانی براساس لیست ارسالی از طرف مکتب القرآن استان و با توجه به امتیازات آنان در 18 دبستان پسرانه،دخترانه و مختلط منطقه انجام شد و هم اکنون مشغول کار می باشند.وی افزود کلاس های پیش دبستانی با محوریت کمک های مردمی برگزار می شود و هزینه های کتب درسی ، حق الزحمه مربیان ، مدیر یا معاون آموزگار  با خود خانواده ها می باشد. کارشناس مشارکت های مردمی  اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد تصریح کرد در کلاس های شهری حداقل 15 دانش آموز و در کلاس های روستایی حداقل 11 دانش آموز باید ثبت نام کنند تا کلاس تشکیل شود و شهریه آنان به ترتیب ماهیانه 000/130 و 000/85 ریال می باشد.  

لازم به ذکر است  57 مدرسه ی ابتدایی پسرانه ، دخترانه و مختلط عادی و یک مدرسه ابتدایی استثنایی مختلط  در منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:14  توسط بهرام عبدالهی  | 

ستوان یکم پاسدار فریدون سعیدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید مطهری  اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: 212 دانش آموز پسر  پایه دوم دبیرستان این منطقه از مناطق جنگی استانهای خوزستان و ایلام بازدید خواهند کرد.   

 سعیدی خاطر نشان کرد  این دانش آموزان به مدت 4 روز از بیست و هفتم مهر تا اول آبان ماه سال جاری به منظور آشنایی با ایثارگرها و فداکاری های رزمندگان اسلام در طول دوران دفاع مقدس و همچنین کسب آمادگی لازم در درس آمادگی دفاعی ،از مناطق جنگی بازدید می کنند.

 فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی اضافه کرد درس آمادگی دفاعی  پایه دوم دبیرستان بصورت 2 واحد درسی که یک واحد آن عملی و یک واحد دیگر آن تئوری می باشد ارائه می شود و این بازدید 4 روزه در راستای یک واحد عملی این درس برگزار خواهد شد.وی تصریح کرد دانش آموزان در این اردو  از یادمان های دفاع مقدس بازدید می کنند و در اردوی رزم شبانه در محل اردوگاه و همچنین مسابقات مختلف فرهنگی شرکت خواهند کرد  وهمچنین  توسط راویان جبهه و جنگ با عملیات های دفاع مقدس آشنا می شوند.

لازم به ذکر است  272 دانش آموز پسر در پایه ی دوم  متوسطه در مدارس منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 مشغول تحصیل می باشند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ساعت 11:54  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: زنگ نماز هم زمان با اذان ظهر به افق فلارد در مدارس دوره های مختلف تحصیلی با حضورتنی چند از  مسئولین و کارکنان ادارات و مسئولین و کارشناسان این اداره ، نواخته شد.   

 سلطانی خاطر نشان کرد زنگ نماز با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ نماز در بین دانش آموزان  بصورت نمادین با حضور مسئولین و کارشناسان این اداره و ریاست و کارکنان کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین هیبت الله جباری در محل مدرسه راهنمایی نبوت شهر مال خلیفه نواخته شد و سپس نماز جماعت ظهر و عصر در این مدرسه اقامه گردید.وی اضافه کرد از 95 مدرسه ابتدایی،راهنمایی و متوسطه ی این منطقه 32 مدرسه دارای نمازخانه می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:25  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: زنگ جشن عاطفه ها  در مدارس دوره های مختلف تحصیلی این منطقه  با حضورتنی چند از  مسئولین و کارکنان ادارات و مسئولین و کارشناسان این اداره ، نواخته شد.   

 سلطانی خاطر نشان کرد  زنگ جشن عاطفه بصورت نمادین در مدرسه راهنمایی پسرانه ی نبوت شهر مال خلیفه به صدا در آمد و دانش آموزان هدایای نقدی و غیر نقدی خود را تحویل پایگاههای جمع آوری کمک های جشن عاطفه ها مستقر در مدارس تحویل دادند. سلطانی تصریح کرد این کمک ها پس از جمع آوری، در اختیار دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت همان مدارس قرار داده خواهد شد. وی گفت دانش آموزان و فرهنگیان منطقه ی فلارد در جشن عاطفه های سال گذشته 000/000/20 ریال بصورت نقدی و غیر نقدی به دانش آموزان نیازمند کمک کردند.

لازم به ذکر است  95 مدرسه ی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه پسرانه و دخترانه در منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مهر ۱۳۹۰ساعت 13:24  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی آموزش و پرورش منطقه فلارد گفت: در آخرین روز از هفته ی دفاع مقدس ،بخشدار و  مسئولین ، کارشناسان آموزش و پرورش  و معلمان مجتمع آموزشی و پرورشی سردار شهید الیاس ارجمند به منظور  گرامی  داشت یاد و خاطره ی شهدای جنگ تحمیلی ، ضمن حضور در گلزار مطهر شهداء و غبار روبی و عطر افشانی و قرائت فاتحه، با آرمان های امام شهداء و شهداء تجدید پیمان کردند و سپس با حضور در خانه ی سردار  شهید الیاس ارجمند با مادر بزرگوار شهید دیدار  و ملاقات کردند.

 سلطانی خاطر نشان کرد این حرکت فرهنگی بدلیل نامگذاری یکی از مجتمع های آموزشی و پرورشی منطقه ی فلارد بنام سردار شهید الیاس ارجمند  و به پیشنهاد مدیر مجتمع انجام گرفت .وی افزود الیاس ار جمند در طول دوران دفاع مقدس دلاوری ها و رشادتهای زیادی از خود نشان داد و به خاطر همین رشادتها و شیردلی که از خود نشان می داد و همچنین مهارت بی نظیری که  در  ورزش های رزمی داشت،  کارهای بسیار سخت را به این سردار شهید محول می کردند. ایرج سلطانی گفت سردار شهید الیاس ارجمند فرمانده  اطلاعات عملیات لشکر قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری بود وی  در سال 1339 در روستای دشت پاگرد از توابع بخش فلارد شهرستان لردگان چشم به جهان گشود و پس از سپری کردن دوران خدمت سربازی ، بعنوان بسیجی در جبهه های حق علیه باطل با رژیم بعث عراق جنگید وسرانجام پس از دلاوریها و جانفشانی ها و موفقیت های بسیاری برای رزمندگان اسلام     در تاریخ 12/11/1364 در سن 25 سالگی در عملیات والفجر 8 به درجه رفیع شهادت نایل آمد.روحش شاد و راهش پررهرو باد.

لازم به ذکر است منطقه ی فلارد 75 شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است .

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:41  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی  آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد  گفت : صبحگاه مشترک با حضور مسئولین و کارکنان ادارات ،نیروی مقاومت بسیج و کلانتری فلارد،مسئولین و کارشناسان آموزش و پرورش ،دانش آموزان و فرهنگیان دبیرستان علامه طباطبایی در محل بسیج شهرمال خلیفه برگزار شد.

 سلطانی خاطر نشان کرد در این صبحگاه مشترک برنامه های از قیبل تلاوت قرآن،اجرای گارد پرچم،سرود جمهوری اسلامی،نیایش،گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس،خاطره گویی و سخنرانی برگزارشد.وی افزود ابراهیم کریمی بخشدار فلارد بعنوان سخنران این صبگاه مشترک ، ضمن گرامی داشت هفته ی دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و دلاوری ها و رشادتهای رزمندگان،جانبازان و ایثارگران ، گفت موج بیداری اسلامی در جهان امروز، مرهون انقلاب ما و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است .  

لازم به ذکر است 250 نفر در این صبحگاه مشترک شرکت کردند.

گفتنی است از 31 شهریور تا 6 مهر تحت عنوان هفته ی دفاع مقدس نامگذاری گردیده است.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:16  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره ی  آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد  گفت : زنگ   جشن آغاز سال تحصیلی 91-1390  در 95 مدرسه ابتدایی،راهنمایی و متوسطه ی پسرانه و دخترانه ی  این منطقه برگزار شد.

 سلطانی خاطر نشان کرد در جشن آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس که حال و هوای خاصی به مدارس این منطقه بخشیده  بود برنامه هایی از قبیل تلاوت قرآن، اجرای  دسته جمعی سرود جمهوری اسلامی  ،عبوردانش آموزان از زیر قرآن،نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی،قرائت شعر و مقاله،اجرای سرود ، سخنرانی مسئولین و فرهنگیان بسیجی در خصوص آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس،، بیان خاطرات توسط فرهنگیان بسیجی، استفاده از نفطه نظرات پیشکسوتان فرهنگی در مراسم آغازین ،پخش آهنگ و موسیقی،پذیرایی، و حضور اولیاء دانش آموزان ، برگزار شد.وی افزود آقایان  علی رستمی و مجید اقبال سعید ، رئیس گروه طرح و برنامه  و کارشناس امور شاهد  اداره کل آموزش و پرورش استان به اتفاق ابراهیم کریمی بخشدار و  تنی چند از مسئولین ادارات ،رئیس،معاونین و کارشناسان اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد در جشن آغاز سال تحصیلی و بازگشایی  مدارس این منطقه  شرکت کردند.   

لازم به ذکر است 6000 دانش آموز پسر و دختر در  95 مدرسه  دوره های مختلف تحصیلی در سال تحصیلی 91-90 در منطقه ی فلارد مشغول به تحصیل می باشند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:32  توسط بهرام عبدالهی  |