اهم فعالیت های و رخدادهای آموزش و پرورش

ایرج سلطانی رییس اداره ی  آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد  گفت :  زنگ مقاومت و پیروزی در اولین روز هفته ی دفاع مقدس درآموزش و پرورش این منطقه نواحته شد.

 سلطانی  خاطر نشان کرد در آیین نواختن زنگ مقاومت و پیروزی که با حضور بخشدار،شهر دار مال خلیفه و تنی چند از مسئولین و کارکنان ادارات و  مسئولین و کار شناسان آموزش و پرورش فلارد در محل آموزش و پرورش برگزار شد ابراهیم کریمی بخشدار فلارد پس از نواختن زنگ مقاومت و پیروزی، به تشریح ابعاد مختلف مقاومت ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت اثرات مثبت این مقاومت و پیروزی بعد از جنگ هم شامل حال ملت شریف ایران شد و ما توانستیم علیرغم وجود دشمنان و اعمال تحریم های مختلف به موفقیت های چشمگیری در زمینه های علمی،آموزشی، اقتصادی ،نظامی،پزشکی،هوافضا و... دست پیدا کنیم.کریمی در بخش دوم سخنان خود گفت تا زمانی که پیرو ولایت فقیه و ادامه دهنده و رهرو شهداء باشیم باز هم شاهد این موفقیت ها خواهیم بود .

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:8  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : در طول هفته ی دفاع مقدس ویژه برنامه هایی در سطح آموزش و پرورش و مدارس  این منطقه برگزار می شود.

 عبداللهی خاطر نشان کرد در هفته ی دفاع مقدس  برنامه های از قبیل  تهیه و نصب بنر و پارچه نوشته در سر درب اداره و مدارس،ارسال  شیوه نامه برگزاری و تراکت به مدارس،نواختن زنگ مقاومت و پیروزی در آموزش و پرورش با حضور مسئولین و کارکنان ادارات و اقشار مختلف مردم، برگزاری صبحگاه مشترک،درج جملاتی از فرمایشات  حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در سربرگ نامه های اداری،سنگر بندی و نصب پرچم در ورودی اداره و مدارس ،شرکت در یادواره ی شهداء،غبارروبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهداء، برگزاری شب شعر دفاع مقدس با همکاری کتابخانه حافظ مال خلیفه،برگزاری نمایشگاه عکس و وسایل شخصی شهداء در اداره و مدارس،برپایی ایسگاه صلواتی در ورودی آموزش و پرورش،برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و فرهنگی و هنری در مدارس و اجرای سرود درسطح آموزش و پرورش و  مدارس برگزار  می شود.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:17  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جشن شکوفه ها و جوانه ها با شرکت 600 دانش آموز پسر و دختر پایه ی اول ابتدایی و 474 دانش آموز پسر و دختر در پایه ی  اول راهنمایی و باحضور  والدین آنان  در 58  مدرسه  ابتدایی و 23 مدرسه راهنمایی پسرانه و دخترانه ی  این منطقه برگزار شد.

 عبداللهی خاطر نشان کرد علی رستمی رئیس گروه طرح و برنامه ی اداره کل آموزش و پرورش استان به اتفاق ابراهیم کریمی بخشدار،قاسم نیکبخت شهردار مال خلیفه ، تنی چند از مسئولین ادارات ،رئیس،معاونین و کارشناسان اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد در جشن شکوفه ها و جوانه های مدارس شرکت کردند.  وی افزود برنامه های متنوعی  از قیبل تلاوت قرآن،سرود جمهوری اسلامی،سرود همگانی، تبریک جشن شکوفه ها و جوانه ها و آغاز سال تحصیلی 91-90 ، سخنرانی، عبور دانش آموزان از زیر قرآن،حضور اولیاء به همراه دانش آموزان در کلاس درس،اهداء شاخه گل و هدایای فرهنگی به دانش آموزان و پذیرایی ، در این جشن ها درسطح  مدارس برگزار  شد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:27  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جشن شکوفه ها و جوانه ها فردا 30 شهریور  در 58  مدرسه  ابتدایی و 23 مدرسه راهنمایی پسرانه و دخترانه ی  این منطقه برگزار می شود.

 عبداللهی خاطر نشان کرد در سال تحصیلی 91-90  ، 600 دانش آموز پسر و دختر در پایه ی  ابتدایی در جشن شکوفه ها و 474 دانش آموز پسر و دختر در پایه ی  اول راهنمایی در  مدارس  پسرانه و دخترانه ی منطقه در جشن جوانه ها به همراه والدین خود شرکت می کنند.وی افزود برنامه های متنوعی در این جشن ها در مدارس برگزار  می شود و کارشناسانی از اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره ی آموزش و پرورش منطقه در این جشن ها دانش آموزان و والدینشان و معلمان را همراهی  می کنند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 13:37  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : کتب درسی دانش آموزان مدارس ابتدایی و پیش دانشگاهی  پسرانه و دخترانه ی این منطقه در محل دبستان حمزه  شهر مال خلیفه در حال توزیع می باشد.

 عبداللهی خاطر نشان کرد دانش آموزان مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه ی منطقه جهت تهیه کتب درسی خود برای سال تحصیلی 91-90 می توانند  قیمت کتب را به معاون آموزگار مدرسه خود تحویل تا نسبت به تهیه کتابها اقدام شود و کتاب های خود را از مدرسه بگیرند و نیازی به مراجعه به دبستان حمزه ندارند..وی اضافه کرد دانش آموزان دوره ی پیش دانشگاهی جهت تهیه کتب درسی خود د می بایست به بانک های کشاورزی یا صادرات مرجعه نمایند و پول کتب را به حساب ( 454971033 و 0316004791009 به نام ذبیح الله محمدی)واریز و سپس  فیش بانکی را تحویل و کتاب های خود را دریافت نمایند و یا اینکه مستقیما به دبستان حمزه مراجعه و پول کتابها را تحویل و کتب خود را دریافت کنند..

عبداللهی اضافه کرد قیمت کتب درسی دوره ی ابتدایی و پیش دانشگاهی به شرح ذیل می باشد و چنانچه فروشنده   مازاد بر قیمت های اعلام شده مطالبه نماید،  اولیاء محترم یا دانش آموزان عزیز می توانند مراتب شکایات خود را به واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اعلام نمایند تا به شکایات آنها رسیدگی شود .

مقطع

پایه

قیمت کتاب

 

ابتدایی

اول ابتدایی

40000 ریال

دوم ابتدایی

40000 ریال

سوم ابتدایی

54000 ریال

چهارم ابتدایی

50000 ریال

پنجم ابتدایی

51000 ریال

 

پیش دانشگاهی

رشته انسانی

61000 ریال

رشته علوم تجربی

61000 ریال

رشته ریاضی فیزیک

56000 ریال

خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 17:13  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :کتب درسی دانش آموزان مدارس راهنمایی و متوسطه پسرانه و دخترانه ی این منطقه در سه نقطه از شهر مال خلیفه در حال توزیع می باشد.

عبداللهی خاطر نشان کرد دانش آموزان مدارس راهنمایی و متوسطه پسرانه و دخترانه ی منطقه جهت تهیه کتب درسی خود برای سال تحصیلی 91-90 می توانند به لوازم التحریر وکتابفروشی های آقایان کرمعلی همتی،عزت الله رحمانی و آیت اکبری به ترتیب واقع در پاساژ نور  پایین تر از آموزش و پرورش،روبروی آموزش و پرورش جنب بانک صادرات و سه راه معلم جنب بانک ملی مراجعه نمایند.

عبداللهی اضافه کرد قیمت کتب درسی دوره ی راهنمایی و متوسطه به شرح ذیل می باشد و چنانچه کتابفروشی ها  مازاد بر قیمت های اعلام شده مطالبه نمایند،  اولیاء محترم یا دانش آموزان عزیز می توانند مراتب شکایات خود را به واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اعلام نمایند تا به شکایات آنها رسیدگی شود .

مقطع

پایه

تعداد جلد کتاب

قیمت بدون منگنه

قیمت با منگنه

 

 

راهنمایی

اول راهنمایی

13

74000 ریال

83750 ریال

دوم راهنمایی

13

74500 ریال

84250 ریال

سوم راهنمایی پسرانه

14

78500 ریال

89000 ریال

سوم راهنمایی دخترانه

14

78500 ریال

89000 ریال

 

 

 

متوسطه

اول متوسطه

10

68500 ریال

76000 ریال

دوم ریاضی

13

83500 ریال

93250 ریال

دوم  تجربی

13

84500 ریال

94250 ریال

دوم انسانی

13

91000 ریال

100750 ریال

سوم ریاضی

13

91500 ریال

101250 ریال

سوم تجربی

12

76000 ریال

85000 ریال

سوم انسانی

14

86500 ریال

97000 ریال

خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 16:29  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :جلسه ی توجیهی مدیران مدارس  این منطقه در محل خانه معلم برگزار شد.

عبداللهی خاطر نشان کرد ایرج سلطانی رییس اداره و ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش منطقه ی فلارد در جمع مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی،مدارس شهر مال خلیفه و شبانه روزی ها ، در خصوص پروژه مهر و آماده سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی 91-90 و برنامه ریزی برای هرچه بهتر برگزارنمودن جشن شکوفه،جوانه ها و بازگشایی مدارس،برنامه ریزی در خصوص هفته ی دفاع مقدس، تهیه ی اقلام فرهنگی برای دانش آموزان ورودی پایه ی اول به مدارس،حجاب و عفاف،زنگ نماز، برنامه ریزی یکساله آموزشی و پرورشی  مدیران مدارس ،مطالبی را به سمع نظر مدیران مدارس رساند.

عبداللهی اضافه کرد رییس اداره و ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش منطقه ی فلارد بر داشتن برنامه ی سالانه مدیران مدارس، اقامه نماز جماعت،فعال نمودن شورای عفاف و حجاب و افزایش راندمان آموزشی و کیفیت بخشی به مسائل پرورشی مدارس، تاکید نمود.

گفتنی است 58 مدرسه ی ابتدایی،23 مدرسه راهنمایی و 14 دبیرستان پسرانه ودخترانه و   18 مجتمع آموزشی و پرورشی در منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:43  توسط بهرام عبدالهی  | 

سیف الله منصوری  کارشناس امور شوراهای  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت : جلسه ی شهریورماه  شورای آموزش و پرورش این منطقه با 3   دستور جلسه در محل آموزش و پرورش برگزار شد.

منصوری خاطر نشان کرد پس از گفتگو و تبادل نظر  اعضای شورا پیرامون دستورات جلسه، 4 مصوبه در خصوص جشن شکوفه ها و جوانه و بازگشایی مدارس،ستاد اقامه نماز ،زنگ نماز در مدارس،شورای عفاف و حجاب،امر به معروف و نهی از منکر، هفته ی دفاع مقدس و مشکل کمبود آب شرب بعضی از مدارس منطقه ،  به تصویب  رسید.وی اضافه کرد در ابتدای جلسه ایرج سلطانی دبیر شورا و رییس آموزش و پرورش منطقه ، گزارشی از فعالیت های آموزش و پرورش در مرداد ماه  را ارائه کرد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 12:42  توسط بهرام عبدالهی  | 

بیژن بابااحمدی کارشناس تعاون اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی فلارد گفت :  بانک ملی شعبه مال خلیفه جهت ثبت نام عمره مفرده برای خود فرد فرهنگی وچهار نفر از افراد تحت تکفل (جمعا 5نفر) به ازای هرنفر مبلغ 000/000/5 ریال تسهیلات پرداخت می کند.

بابااحمدی خاطر نشان کرد این تسهیلات با کارمزد 14درصد وباز پرداخت 30ماهه که جمعا مبلغ 000/900/5 ریال میشود پرداخت می شود .وی اضافه کرد  همکارانی که قصد ثبت نام دارند ، میتوانند با مراجعه به بانک ملی شعبه مالخلیفه جهت ثبت نام عمره مفرده اقدام نمایند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:7  توسط بهرام عبدالهی  | 

صادق عسگری کارشناس آموزش دوره های راهنمایی و متوسطه ی  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :به منظور هماهنگی و انسجام در اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی مدارس و پرهیز از اعمال شیوه های متفاوت در برنامه ریزی هفتگی ،زمان و برنامه های هفتگی مدارس این منطقه ساماندهی شد.

عسگری خاطر نشان کرد مدت زمان آموز در طول سال تحصیلی مطابق با ضوابط و مقررات 34 هفته می باشد،برنامه  فعالیتهای آموزشی  هفتگی مدارس ثابت نوبت صبح با هماهنگی اولیاء و دانش آموزان 5 روز و از شنبه تا چهارشنبه می باشد.وی افزود برنامه هفتگی در نقاط  شهری جهت مدارس پسرانه در روزهای شنبه و چهارشنبه و جهت مدارس دخترانه روزهای یکشنبه و سه شنبه و در نقاط روستایی در روزهای شنبه و چهارشنبه برای کلیه مدارس دخترانه و پسرانه به میزان 8 ساعت در روز و باقیمانده ساعتها در سایر روزهای هفته تنظیم گردد.

عسگری تصریح کرد مدیران محترم مجتمع ها و مدارس شهر و شبانه روزی ها یک نسخه از برنامه تنظیم شده (بدون اشکال و کیفی)و در صورت امکان تایپ شده در فرم مربوطه را حداکثر تا تاریخ 29/6/90  تحویل آموزش نموده و جهت کلاس های درس قاب گرفته ودر کلاس نصب شود.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:7  توسط بهرام عبدالهی  | 

بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :دوشنبه 21/6/90 بازرسان وزارت آموزش و پرورش از  اداره آموزش وپرورش و مدارس منطقه فلارد  بازدید می کنند .

عبداللهی خاطر نشان کرد در این بازدید یکروزه آقایان محمد علی شاکری،بهروز محجوب،سید داود حسینی،و محمود آقابراری به ترتیب کارشناس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و کارشناس مسئولان  ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ،ناحیه 4 کرج و شهرستان طالقان ، به همراه  علی مردان مردانی و شکرالله رجب زاده کارشناسان  ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری از اداره آموزش و پرورش و مدارس این منطقه بازدید می کنند.

 مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد اضافه کرد بازرسان وزارتخانه ی آموزش و پرورش که از استان البرز با هدف تبادل  و انتقال تجربیات  و بررسی نقاط قوت و ضعف و مرتفع نمودن نقاط ضعف  به این منطقه سفر کرده اند شاخص های ستاد ثبت نام،ستاد پروژه مهر و فعالیت های کمیته های پنجگانه ی این ستاد،حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی،یک نوبته شدن مدارس،تعطیلی روز پنج شنبه مدارس و مجتمع های آموزشی و پرورشی، را مورد بازدید و ارزیابی قرار خواهند داد.

گفتنی است 58 مدرسه ی ابتدایی،23 مدرسه راهنمایی و 14 دبیرستان پسرانه ودخترانه و   18 مجتمع آموزشی و پرورشی در منطقه ی فلارد در سال تحصیلی 91-90 دایر می باشد.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۰ساعت 21:56  توسط بهرام عبدالهی  | 

سلطانمراد صالحی کارشناس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر  شورای معاونین اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :اولین جلسه ی شهریورماه  این شورا در محل آموزش و پرورش برگزارشد.

صالحی خاطر نشان کرد 9 مصوبه در خصوص فعالیتهای پروژه مهر ، اقدامات انجام گرفته شده توسط کمیته های پنجگانه پروژه مهر، جذب امکانات لازم جهت رشته های جدیدالتاسیس کاردانش در رشته های نفشه کشی ساختمان،الکترونیک و حسابداری،نصب بنرهای تبلیغاتی جشن شکوفه ها و جوانه ها و آغاز سال تحصیلی در سطح شهر و روستاها،تهیه نمایه ی آموزشی،اخلاقی و تربیتی جهت مدارس،خرید هدایی جهت جشن شکوفه ها و جوانه ها  ،   توسط اعضای شورا به تصویب رسید.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:5  توسط بهرام عبدالهی  | 

26بهرام عبداللهی کارشناس پیگیری امور دفتر و روابط عمومی  و مسئول کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد گفت :جلسه ی توجیهی مدیران مدارس  این منطقه 26 شهریور برگزارمی شود.

عبداللهی خاطر نشان کرد جلسه توجیهی مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی و مدارس شهر مال خلیفه و شبانه روزی ها ساعت 9 صبح  در محل خانه معلم جنب  آموزش و پرورش با موضوع جشن شکوفه ها و جوانه ها،آغاز سال تحصیلی 91-90 و هفته ی دفاع مقدس و سایر موارد عنداللزوم ، برگزار خواهد شد. وی  اضافه کردحضور به موقع مدیران محترم در این جلسه مزید امتنان خواهد بود.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۰ساعت 20:5  توسط بهرام عبدالهی  | 

ایرج سلطانی رییس اداره آموزش و پرورش و ستاد  پروژه مهر  منطقه ی فلارد  گفت:با همکاری مسئولین و کارشناسان آموزش و پرورش و عوامل اجرایی مدارس ، فضاهای آموزشی این منطقه در حال آماده سازی   و جشن گرفتن  آغاز بهار تعلیم وتربیت 91-1390 می باشند.

سلطانی خاطر نشان کرد مسئولین کمیته های پنجگانه ی ستاد پروژه مهر این اداره  با همکاری و تلاش مضاعف کارشناسان اداره و مدیر،معاونین آموزگار و دبیر و سرایداران و خدمتگزاران مدارس، در حال آماده سازی فضاهای آموزشی و پرورشی جهت برگزاری جشن شکوفه ها و جوانه ها و بازگشایی مدارس هستند.وی افزود روند آماده سازی  مدارس منطقه با نظارت مسئولین واعضای کمیته پنجگانه ی ستاد پروژه مهر این اداره در حال پیگیری می باشد.  

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:8  توسط بهرام عبدالهی  | 

حسنقلی منصوری معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و مسئول کمیته تعمیر و تجهیز  پروژه مهر  اداره ی آموزش و پرورش  منطقه ی فلارد  گفت:جلسه ی توجیهی خدمتگزاران و سرایداران مدارس این منطقه در محل نمازخانه آموزش و پرورش برگزار شد.

منصوری خاطر نشان کرد در این جلسه که به منظور  پیشبرد اهداف پروژه مهر و تسریع در انجام امور و همچنین شاداب سازی مدارس جهت بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید ، برگزار شد سرایداران و خدمتگزاران در راستای انجام مطلوب وظایف خود بیشتر  توجیه و آشنا شدند. وی همچنین  اضافه کرد  انتظارات ستاد پروژه مهر به آنان ابلاغ گردید.

گفتنی است 41 نفر سرایدار و خدمتگزار زن و مرد  در 95 مدرسه ابتدایی،راهنمایی و متوسطه این منطقه مشغول کار هستند.

 خبرنگار آ.پ نیوز- بهرام عبداللهی – فلارد

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 19:33  توسط بهرام عبدالهی  |